Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Vanishing Realms, czyli VR ma już swojego świetne RPG?

Vanishing Realms to produkcja Indimo Labs LLC, która pozwala nam się przenieść do niesamowitego świata fantasy, który jeszcze nigdy nie był nam tak bardzo bliski. Pierwszy raz dzięki goglom HTC Vive mamy okazję tak blisko znaleźć się świata pełnego magii i potężnych stworów. 

W grze wcielamy się w najbardziej klasycznego herosa w tego typu historiach, który musi ruszyć do lochów i wielu innych podejrzanych miejsc, aby móc zmierzyć się z zagrożeniem w postaci kościotrupów czy innego typu plugastwa. W trakcie swojej przygody będziemy musieli rozwiązać różnego rodzaju zagadki, przeszukamy wiele skrzyń i grobowców na otwieraniu drzwi do różnego typu komnat. Niestety twórcy nie zdecydowali się (póki co) na wprowadzenie fabuły, która rozbudowywała by świat przedstawiony.

Poziom graficzny jest bardzo dobry, choć nie rewelacyjny. Wynika to jednak z tego, że każdy element możemy zobaczyć z bardzo bliska co gwarantuje tylko i wyłącznie HTC Vive. W końcu tylko w tych goglach możemy się bardzo blisko przyjrzeć oraz rozpocząć interakcję z cyfrowymi elementami. Gra jest wciąż we Wczesnym Dostępie zatem możemy zakładać, że do czasu premiery pełnej wersji ta część tytułu może okazać się jeszcze lepsza. 

Na rynku do dzisiaj nie mamy ani jednej gry, która byłaby podobna do Vanishing Realms. HTC Vive wciąż posiada bardzo mocną kartę w ręku co jest szczególnie ważne w tym czasie gdy VR-owch gier ekskluzywnych jest coraz mniej, a tempo ich spadania jest wręcz drastyczne.

Vanishing Realms zadebiutowało 5 kwietnia 2016 roku na Steamie w ramach Wczesnego Dostępu.

Karta gry na Steam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *