More

  Xiaomi Mi VR Play i Play 2 to nie koniec prac firmy nad VR

  Xiaomi Mi VR Play było niezłymi goglami w rozsądnej cenie, jednakże postęp jaki udało się dokonać dzięki Mi VR Play 2 udowodnił, że chińska firma nie zamierza odpuszczać sobie tematu wirtualnej rzeczywistość, póki co jedynie w kwestii mobilnej. Niedawno dowiedzieliśmy się, że nawiązano współpracę z Nokią, której celem jest wspólne rozwijanie tej technologii, ale nie tylko. W planach są również inwestycje na rzecz rozszerzonej rzeczywistości, która ma wiele do zaoferowania ze względu na małe pole zagospodarowania.

  Pierwsze kroki w VR

  Zacznijmy najpierw od dwóch dotychczasowych gogli, które należą do grona takich klasyków jak Google Cardboard, Google Daydream czy Samsung Gear VR. Pierwsza generacja była nawet w swoim projekcie bardzo toporna ze względu na duży rozmiar, specyficzny materiał wykorzystany do obudowy – lyrca (nylon i spandex) oraz zamek taki sam jak te przy bluzach. Z racji, że do korzystania potrzebujemy smartfona grono potencjalnych odbiorców zostało dosyć ograniczone. Następujące rozmiary telefonów z ich przekątnymi, dla:

  • 11.9cm (4.7 cala) rozmiar 138.1mm x 67.0mm
  • 14.0cm (5.5 cala) rozmiar 155.1mm x 77.6mm
  • 14.5cm (5.7 cala) rozmiar 158.1mm x 77.8mm

  Część główna Xiaomi Mi VR Play (zdjęcie poniżej) mierzy 201mm x 107mm, co wraz z zawartością powoduje, że cały zestaw swoje jednak waży co negatywnie wpływa na wygodę korzystania. Ponadto ograniczone możliwości nie pozwalały na doświadczanie wirtualnej rzeczywistości w bardzo dobrych warunkach.

  Xiaomi Mi VR Play 2 – Udana ewolucja?

  Chińczycy nie zrazili się jednak dosyć chłodnym przyjęciem całej technologii i zdecydowali się wydać Xiaomi Mi VR Play 2 (zdjęcie główne wpisu na górze), które znacząco zyskało na doświadczenia z poprzedniego headsetu. „Dwójka” została powleczona lepszym materiałem, jest znacznie zgrabniejsza, posiada pasek do wygodnego zakładania na głowę i wciąż oferowana jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Niestety póki co gogle nie są dostępne oficjalnie w polskiej dystrybucji, w związku z czym jedyną możliwością jest ściągnięcie ich bezpośrednio z Państwa Środka za pomocą popularnych portali aukcyjnych.

  Czy warto to zrobić? Koszt około 60 złotych zostanie niestety odrobinę podniesiony ze względu na prowizję nowych sprzedawcą, jednakże cena z pewnością należy dalej do atrakcyjnych i zwyczajnie wartych zainwestowania. Niestety brak oficjalnego wsparcia pozbawi nas nie tylko opieki serwisów, ale także odpowiedniej bazy treści w języku innym niż mandaryński.

  Najlepsza oferta za Xiaomi PLAY 2

  Współpraca z Nokią

  Zwróćmy jednak uwagę na to, że Mi stara się coraz mocniej osiąść na naszym rynku, także ze względu na to, że leżymy w miejscu tak zwanego nowego Szlaku Jedwabnego. Być może już za kilka lat do Polski zwożone zostaną nowości z portfolio firmy, póki co jednak musimy na to zaczekać. Tak samo jak na pierwsze efekty współpracy nowej Nokii (będącej własnością HMD Global) właśnie z tą chińską marką. Na początku tego miesiąca ogłoszono, że wspólnym siłami technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości będą rozwijane wraz z Finami.

  Niestety jeszcze jest zbyt wcześnie by móc mówić o konkretnych projektach, jednakże z pewnością otrzymamy urządzenie obsługujących szerszą gamę smartfonów i to obu marek. Ostatnie urządzenia zdają się zmierzać w naprawdę obiecującym stylu, dzięki czemu możemy się spodziewać, że kolejna para gogli będzie stała na naprawdę wysokim poziomie.

  Podobne wpisy

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here