Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

HTC zapowiada pojawienie się trackerów na nadgarstki już na początku 2022

HTC może pochwalić się relatywnie sporą ilością ciekawych produktów dla VR. Najpopularniejsze to bez wątpienia HTC Vive w wielu wariantach i opcjach. To co cechuje gogle VR od HTC to przede wszystkim to, że do ich poprawnego działania wymagane są trackery rozmieszczone w naszym obszarze roboczym. Najnowsze gogle HTC Vive Flow trochę tą kwestię upraszczają jednak wciąż korzystanie z HMD od HTC wiąże się z koniecznością korzystania z zewnętrznych trackerów.

HTC Wrist Tracker na CES 2022

HTC zapowiedziało podczas targów CES 2022, że do swoich najnowszych gogli HTC Vive Focus 3 dostarczać będą opcjonalnie nowy rodzaj trackerów/kontrolerów – HTC Wrist Tracker czyli montowane na nadgarstkach urządzenia, które będą śledzić ruch naszych rąk i dłoni.

Co ciekawe. nowe kontrolery/trackery od HTC do działania potrzebować będą jedynie czujników z samych Gogli VR. Nie musimy martwić się już o zewnętrznie, stojące w kątach pokoju stacje śledzące. Same kontrolery możemy umieścić – jak nazwa wskazuje – na nadgarstkach i cieszyć się lżejszym i bardziej kompaktowym rozwiązaniem niż klasyczne kontrolery. Możemy także zamontować nasze nowe HTC Wrist Trackery do (np.) broni typu NERF czy paletki do tenisa stołowego i korzystać z trackera jako element śledzącego naszą broń czy akcesorium.

Specyfikacja HTC Wrist Tracker

Będąc przy wymiarach i byciu kompaktowym – HTC Wrist Tracker mają być o 85% mniejsze niż klasyczny kontroler. Jednocześnie, waga urządzenia – w porównaniu z klasycznymi kontrolerami – zredukowana zostanie o jakieś 50%. Ostatecznie, waga HTC Wrist Tracker wynosić będzie około 62 gramów.

Same kontrolery/trackery ładować będzie można poprzez kabel USB-C. Jedno ładowanie pozwoli na 4 godziny zabawy.

Parowanie kontrolerów z naszymi goglami HTC Vive Focus 3 możliwe będzie poprzez jeden przycisk szybkiego parowania. Dodajmy do tego opcję zdejmowanego zaczepu, który będzie można w bardzo prosty sposób wyczyścić.

HTC Wrist Tracker kiedy dostępne i za ile

HTC Wrist Tracker dostępne będą do kupienia w USA już na początku 2022. Można przypuszczać, że mówimy tu o pierwszym kwartale. W Europie oraz Wielkiej Brytani urządzenie będzie dostępne w późniejszym terminie w roku 2022.

Cena za HTC Wrist Tracker nie jest jakaś bardzo wygórowana. Koszt jednego urządzenia HTC Wrist Tracker to $129/€129/£119. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jest to prawdopodobna cena na rynek US. Nie wiadomo jaka będzie finalna cena produktu w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *