Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

HTC zapowiada pojawienie się trackerów na nadgarstki już na początku 2022

HTC zapowiada pojawienie się trackerów na nadgarstki już na początku 2022

HTC może pochwalić się relatywnie sporą ilością ciekawych produktów dla VR. Najpopularniejsze to bez wątpienia HTC Vive w wielu wariantach i opcjach. To co cechuje gogle VR od HTC to przede wszystkim to, że do ich poprawnego działania wymagane są trackery rozmieszczone w naszym obszarze roboczym. Najnowsze gogle HTC Vive Flow trochę tą kwestię upraszczają jednak wciąż korzystanie z HMD od HTC wiąże się z koniecznością korzystania z zewnętrznych trackerów.

HTC Wrist Tracker na CES 2022

HTC zapowiedziało podczas targów CES 2022, że do swoich najnowszych gogli HTC Vive Focus 3 dostarczać będą opcjonalnie nowy rodzaj trackerów/kontrolerów – HTC Wrist Tracker czyli montowane na nadgarstkach urządzenia, które będą śledzić ruch naszych rąk i dłoni.

Co ciekawe. nowe kontrolery/trackery od HTC do działania potrzebować będą jedynie czujników z samych Gogli VR. Nie musimy martwić się już o zewnętrznie, stojące w kątach pokoju stacje śledzące. Same kontrolery możemy umieścić – jak nazwa wskazuje – na nadgarstkach i cieszyć się lżejszym i bardziej kompaktowym rozwiązaniem niż klasyczne kontrolery. Możemy także zamontować nasze nowe HTC Wrist Trackery do (np.) broni typu NERF czy paletki do tenisa stołowego i korzystać z trackera jako element śledzącego naszą broń czy akcesorium.

Specyfikacja HTC Wrist Tracker

Będąc przy wymiarach i byciu kompaktowym – HTC Wrist Tracker mają być o 85% mniejsze niż klasyczny kontroler. Jednocześnie, waga urządzenia – w porównaniu z klasycznymi kontrolerami – zredukowana zostanie o jakieś 50%. Ostatecznie, waga HTC Wrist Tracker wynosić będzie około 62 gramów.

Same kontrolery/trackery ładować będzie można poprzez kabel USB-C. Jedno ładowanie pozwoli na 4 godziny zabawy.

Parowanie kontrolerów z naszymi goglami HTC Vive Focus 3 możliwe będzie poprzez jeden przycisk szybkiego parowania. Dodajmy do tego opcję zdejmowanego zaczepu, który będzie można w bardzo prosty sposób wyczyścić.

HTC Wrist Tracker kiedy dostępne i za ile

HTC Wrist Tracker dostępne będą do kupienia w USA już na początku 2022. Można przypuszczać, że mówimy tu o pierwszym kwartale. W Europie oraz Wielkiej Brytani urządzenie będzie dostępne w późniejszym terminie w roku 2022.

Cena za HTC Wrist Tracker nie jest jakaś bardzo wygórowana. Koszt jednego urządzenia HTC Wrist Tracker to $129/€129/£119. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jest to prawdopodobna cena na rynek US. Nie wiadomo jaka będzie finalna cena produktu w Europie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.