Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Gdzie znaleźć gry i aplikacje do Oculus Quest niedostępne w „App Lab”

App Lab to nowa, oficjalne miejsce dla deweloperów, dzięki któremu mogą dystrybuować swoje gry i aplikacje na Oculus Quest bez konieczności poddawania się procesowi oceny.

Jest jednak jeden duży haczyk: Aplikacje z App Lab nie są dostępne w głównym sklepie Quest, co sprawia, że deweloperzy muszą sami wymyślić, jak dotrzeć ze swoimi aplikacjami do użytkowników. Na szczęście istnieje już kilka rozwiązań zewnętrznych, które ułatwiają przeglądanie aplikacji App Lab.

Wciąż możesz łatwo zainstalować aplikacje z App Lab na Quest, jeśli masz tylko adres URL aplikacji lub wyszukasz dokładną nazwę aplikacji w normalnym sklepie Quest. Jeżeli jednak chcesz znaleźć aplikacje w App Lab o których jeszcze nie miałeś pojęcia, mamy dwa miejsca, w których możesz zacząć je szukać:

App Lab DB

Stworzona przez programistę Roba Chinery’ego, App Lab DB jest prostym katalogiem wszystkich aplikacji App Lab, które zostały zgłoszone do bazy danych. Strona pobiera informacje bezpośrednio ze strony App Lab każdej aplikacji, zapewniając, że informacje pozostają świeże bez dodatkowej pracy ze strony deweloperów. Aplikacje znajdujące się w App Lab DB można sortować według ich popularności, częstotliwości pojawiania się, oceny lub ceny.

Każdy może zgłosić nową aplikację z App Lab do App Lab DB, wpisując jej adres URL na dole strony.

„To jest projekt skupiający się na społeczności, więc nie chcę czerpać z niego zysków ani nic w tym stylu”, mówi twórca Rob Chinery. „Chcę tylko zapewnić użytkownikom miejsce do odkrywania wysokiej jakości treści, które nie są wymienione w oficjalnym sklepie Oculus. […] Planuję też dodać dodatkowe funkcje wyszukiwania i filtrowania, gdy biblioteka App Lab rozrośnie się na tyle, że będzie to uzasadnione.” dodaje.

SideQuest

SideQuest to istniejąca od dawna alternatywa dla oficjalnego sklepu Quest. I choć platforma jest w dużej mierze zbudowana wokół metody „sideloading” jako tylne drzwi do ominięcia kurateli Oculusa, jest ona również otwarta na umieszczanie na liście łatwiejszych do zainstalowania aplikacji App Lab. Wszystkie aplikacje App Lab hostowane na SideQuest można znaleźć w sekcji App Lab. Aby znaleźć stronę App Lab aplikacji, kliknij link „Oculus App”.

źródło: roadtovr.com

Z jednej strony SideQuest umożliwia deweloperom dystrybucję APK bezpośrednio do sideloading lub wskazanie odpowiedniej strony App Lab w celu łatwej instalacji aplikacji. Jedną z zalet SideQuest jest to, że pozwala deweloperom na pobieranie opłat za swoje aplikacje poprzez alternatywne kanały, takie jak Itch.io, co oznacza więcej pieniędzy w kieszeni dewelopera w porównaniu do sprzedaży bezpośrednio ze strony App Lab (gdzie Oculus bierze 30% udziału w przychodach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *