Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

2

Oculus Quest 3? Wszystko mówi, że prace trwają!

Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka nie wprost ale dał znać, że prace nad goglami Quest 3 mogą już trwać! Informacja pojawiła się w styczniowym podsumowaniu dla inwestorów.

Nie może dziwić taki obrót spraw. Oculus Quest 2 sprzedają się świetnie stając się praktycznie goglami VR numer jeden wśród konsumentów. Idealne do rozrywki i konsumowania różnych treści (także tych dla dorosłych [18+]).

Co wiemy o Oculus Quest 3?

Nie wiele. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że gogle w ogóle powstają. Wypowiedź CEO Facebook może jednak jasno sugerować, że „coś jest na rzeczy”:

„KONTYNUUJEMY PRACE NAD NOWYMI URZĄDZENIAMI. NOWE URZĄDZENIE BĘDZIE KOMPATYBILNE Z ISTNIEJĄCYMI U NAS JUŻ ROZWIĄZANIAMI, WIĘC TREŚCI I APLIKACJI OBECNE NA QUEST 2 BĘDĄ TAKŻE KOMPATYBILNE. CHCEMY ZBUDOWAĆ JEDEN DUŻY EKOSYSTEM DLA WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI”

– Mark Zuckerberg, CEO Facebook

Można śmiało powiedzieć, że na bazie takiej wypowiedzi mówienie „Quest 3” powstaje jest uzasadnione.

Kiedy pojawią się gogle Quest 3?

Data premiery nie jest znana. Wiedząc jednak jak mniej więcej wygląda proces produkcyjny i jak wyglądają plany Facebook na najbliższy czas, można zakładać, że Oculus Quest 3 pojawią się nie wcześniej niż na początku 2022. Biorąc pod uwagę, że Quest 2 pojawiły się w październiku 2020, data premiery Quest 3 nie wydaje się taka odległa.

Quest 3 najpewniej będą wciąż samodzielnie działającymi goglami wirtualnej rzeczywistości w których poprawiona zostanie żywotność baterii oraz rozdzielczość soczewek. Pewnie nie ulegnie zmianie fakt, że do wykorzystania Quest 3 konieczne będzie posiadanie konta Facebook. Strzelam, że pewnie jeszcze mocniej powiązane zostaną niektóre funkcje FB z nowymi goglami Quest.

Jak sprzedają się Oculus Quest 2?

W przedstawionym przez Zuckerberga podsumowaniu nie znajdziemy niestety informacji o tym jak wygląda sprzedaż Quest 2. Jedyne co zostało przekazane to, że gogli Quest 2 sprzedało się 5 razy więcej niż było zamówień w preorderze. Biorąc pod uwagę, że jeszcze nie minął rok od ich premiery, a samych treści na VR nie ma jakoś relatywnie dużo, wynik jest naprawdę obiecujący. Wciąż jeszcze daleka droga przez goglami VR aby stały się urządzeniami mainstreamowymi jak laptopy czy telefony. Są jednak na dobrej drodze.

Wszystko wskazuje na to, że urządzenia VR do mainstreamu wkroczą szturmem. Wkrótce można spodziewać się większej ilości informacji nie tylko o Quest 3 ale także o Apple VR i innych rozwiązaniach które pozwolą technologii rozwijać się jeszcze mocniej. Mało powiedzieć, że zaczynają się coraz częściej pojawiać turniej gier organizowanych w VR czy pomocne w codziennej pracy aplikacje. Czekamy na rozwój sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *