Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

CES 2018 – Lenovo Mirage Solo oficjalnie zaprezentowane na targach!

O Lenovo Mirage Solo słyszeliśmy już jakiś czas temu, lecz dopiero w tej chwili poznaliśmy oficjalny wygląd gogli oraz ich możliwości (wstępne). 

Producent głosi, że jest to nowa generacja sprzętu do wirtualnej rzeczywistości oferując lepsze doświadczenia oraz samodzielne działanie. Efekt ma być dodatkowo realistyczny, dzięki wykorzystaniu technologii śledzenia w terenie. Co ciekawe umieszczono z przodu kamera to nie tylko oferuje te możliwości, ale także wskazuje, że będzie posiadać możliwość nagrania materiału wideo 180 stopni (tak jakbyśmy przy okazji kupili kamerę 180).

Gogle mają nie tylko działać samodzielnie, ale także będą operować przy użyciu takich technologii jak WorldSense. Twórcy głoszą, że możliwości będą naprawdę spore, a tylko od nas i naszego ruchu będziemy mieli okazję do wykonywania uników w najróżniejszych pozach. 

W specyfikacji znajdziemy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 835 VR (dedykowany model) i 4GB RAM-u. Ekran ma zaoferować nam aż 110 stopni pola widzenia, w związku z czym doświadczenie będzie stało na odpowiednim poziomie. 

Treści znajdziemy rzecz jasna w szerokiej oraz obszernej bibliotece Google i jej części dedykowanej inicjatywie Daydream. Za wygodę mają zaoferować przyciski i zaczepy, które rzekomo są w stanie dostosować się niemalże do każdego rozmiaru i kształtu głowy. Lenovo poświęciło sporo czasu na balans oraz design, które mają również nie obciążać znacząco naszej głowy i szyi.

Na stronie dedykowanej naszym użytkownikom i pasjonatom niestety znajdziemy również jedną smutną informację – „Ten produkt jest niedostępny w Polsce„. Nie znamy planów firmy dotyczących przyszłości i możliwości pojawienia się w jakiejś formie w naszej ojczyźnie. 

Polska strona Lenovo Mirage Solo

Więcej informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *