Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

1

[RANKING] Jakie gogle VR były popularne w 2019 roku?

Gogle VR wciąż czekają na swój boom. Kwestią nie jest „czy” on nastąpi tylko „kiedy”. Przypuszczać można, że premiera Half Life: Alyx będzie tu kamieniem milowym. Do premiery tej gry mamy jeszcze jednak kilka miesięcy. Jakie zatem gogle VR warto kupić aby móc cieszyć się obecnością innych graczy?

Popularne gogle VR w 2019 roku

Sprawdziłem dla Was jakie według Steam, gogle VR cieszyły się największą popularnością. Być może będzie to też dla Was wyznacznik, które gogle VR wybrać pod choinkę? Nie przedłużając, zacznijmy od tych… najmniej popularnych!

9. OCULUS RIFT DK1 – 0%

To, że te gogle otrzymały 0% i znalazły się w tym zestawieniu wynika z dwóch kwestii – po pierwsze – pewnie gdzieś na początku roku, gogle te miały większą rzesze użytkowników. Finalnie, pod koniec roku popularność tego urządzenia zbliżyła się do zera. Druga kwestia to tak zwany błąd statystyczny. Pewnie znalazłoby się tych 10 użytkowników którzy wciąż jeszcze trwają przy swoich starych 5 letnich goglach 🙂 Pozdrawiamy ich!

8. HUAWEI VR2 – 0.02%

Gogle które swoją premierę miały jakieś 3 lata temu. Były to w sumie hybrydy pozwalające na umieszczenie telefonu w urządzeniu. Ot taka wariacja chińczyków na temat VR i tego jak sobie to wyobrażają. To, że to urządzenie posiada aż 0,02% rynku jest fascynujące.

7. OCULUS RIFT DK2 – 0.58%

DK to skrót od Development Kit czyli pakietu gogli dla deweloperów tworzących aplikacje i gry. Jak widać, sporo osób korzysta jeszcze z tego rozwiązania mimo, że ma ono podobnie jak DK1 prawie 4 lata czyli generalnie – są to gogle VR z innej epoki.

6. HTC VIVE PRO – 2.05%

Swego czasu dosyć popularne urządzenia. Często były to pierwsze Gogle VR jakie kupowało się do grania. Wciąż istnieje relatywnie spora grupa osób która korzysta z tych gogli. Nie są one już od pewnego czasu dostępne w regularnej sprzedaży.

5. VALVE INDEX HMD – 4.93%

Relatywnie tanie, wydajne i dobrej jakości Gogle od Valve. Te gogle cechują się niezłym śledzeniem ruchu i równie niezłym wyświetlaniem obrazu. To prawdopodobnie te gogle będą zyskiwać w najbliższych miesiącach najwięcej na popularności z racji premiery Half Life: Alyx. Warte uwagi

4. WINDOWS MIXED REALITY – 5.08%

Microsoft Hololens

Gogle mieszanej rzeczywistości od Microsoft są na zaskakująco wysokiej pozycji! Biorąc pod uwagę czy mieszana rzeczywistość to coś innego niż wirtualna rzeczywistość, można tylko cieszyć się, że technologia Microsoftu rozwija się. Jeżeli tacy giganci jak Microsoft czy Google widzieć będą sens w inwestowaniu w VR/MR możemy spodziewać się, że rok VR nastąpi dużo szybciej niż można by się tego spodziewać!

3. OCULUS RIFT S – 14.83%

🐱‍🏍GOGLE VR Z NAJSZYBSZYM PRZYROSTEM NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW

Wkraczamy na podium. Brąz zgarniają kolejne już gogle Oculus w zestawieniu – Oculus Rift S. Gogle VR które polecamy w naszym świątecznym poradniku dotyczącego wyboru gogli VR na święta. Ich popularność absolutnie mnie nie dziwi. Są w zasięgu większości osób interesujących się technologiami. Tak naprawdę zamiast kupować XBOX czy PlayStation można zakupić sobie te właśnie gogle VR. Dobra jakość, dobra cena i generalnie – dobre gogle.

2. HTC VIVE – 32.64%

Na drugim miejscu w kwestii popularności według Steam, mamy HTC Vive. Gogle od HTC po zaciętym boju toczonym przez cały rok musiały ustąpić miejsca goglom Oculus. Wcale jednak nie miejsce pierwsze było tu głównym rywalem a miejsce… trzecie! To Oculus Rift S wbił się klinem na 3 miejsce zabierając trochę popularności HTC Vive i zwycięzcy tego rankingu.

1. OCULUS RIFT – 35.55%

🎂 NAJPOPULARNIEJSZE GOGLE VR WEDŁUG STEAM

Zwycięzcom otrzymującym tytuł najpopularniejszych gogli VR według STEAM zostały gogle Oculus Rift. Chyba najpopularniejsze medialnie, najlepsze jakościowo i ogólnie naj w każdej kategorii. Oczywiście jak każde gogle z tego zestawienia, mają swoje wady, niestandardowe rozwiązania czy problemy. Nie można im jednak odmówić, że miejsce #1 osiągnęły zasłużenie.

Gogle VR w Polsce

A u Was jak? Z jakich gogli korzystacie? Które z tej listy moglibyście polecić z czystym sumieniem? Czy Oculus Rift S według Was zasłużenie osiągnął w tak szybkim czasie trzecie miejsc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *