More

  Half Life Alyx – gameplay i data premiery – To będzie hit!

  Kiedy w 2007 roku na rynku pojawił się iPhone – zrewolucjonizował on cały rynek telefonów. Zmienił nasze życia i to jak postrzegamy obecnie internet i komunikację. Czy Half Life: Alyx będzie tym samym dla gogli VR? Jestem pewny, że tak.

  Half Life: Alyx – gameplay

  Patrząc na to jak prezentuje się rozgrywka z nowego Half Life: Alyx można zauważyć trzy kwestie:

  • Będą zagadki logiczne
  • Będzie strzelanie
  • Będzie pięknie

  Oczywiście istniały już ładne gry VR jednak przypuszczam, że żadna z nich nie będzie tak dopieszczona jak Half Life: Alyx.

  Zresztą zobaczcie sami jak prezentować się będzie historia Alyx:

  Widać wyraźnie, że rozgrywka będzie kwintesencją tego co Half Life zawsze robił dobrze. Wyważonej rozgrywki łączącej strzelanie i akcję z zagadkami logicznymi. Jeżeli dodamy do tego rękawiczki grawitacyjne, które pewnie zastąpią nam popularnego z Half Life 2 Gravity Gun’a to szykuje się naprawdę ciekawa rozgrywka.

  Half Life: Alyx – kiedy premiera

  O dziwo, trailer/gameplay pojawił się niedługo przed premierą. Spodziewać by się można było, że gra pojawi się dopiero za rok. Okazuje się, że na premierę Half Life: Alyx przyjdzie nam czekać zaledwie do marca 2020 czyli jeszcze jakieś około 4 miesiące.

  To 4 miesiące aby zbierać pieniądze na zakup zestawu gogli VR wspieranych przez SteamVR. Tylko na tej platformie dostępna będzie gra. 

  Które gogle obsłużą Half Life: Alyx

  Gra dostępna będzie poprzez SteamVR na zestawy VR:

  Half Life: Alyx – cena? wymagania?

  Na tą chwilę nie znamy ceny czy wymagań sprzętowych. Po zaprezentowanej w gameplayu grafice, można jednak przypuszczać, że komputery potrzebne do uruchomienia HL:Alyx będą musiały mieć naprawdę dobre procesory. Możemy jednak pozytywnie się zaskoczyć. Pamiętajmy, że Half Life jak i Half Life 2 mimo bardzo rozbudowanego działania, mogły być uruchomione nawet na nie najlepszych komputerach!

  Ceny gry także nie znamy. Przypuszczać można jednak, że w dniu premiery jej koszt oscylował będzie w okolicach 150zł.

  Czekamy na Half Life: Alyx z niecierpliwością. Jest szansa, że właśnie nadchodzi gra która będzie dla branży VR tym czym był iPhone dla branży telefonów komórkowych.

   

  Najnowsze wpisy

  Steam Awards – Wybierz grę VR roku 2019

  Do końca roku 2019 pozostało zaledwie kilka dni. W związku z tym na platformie Steam, rozpoczęło się coroczne głosowanie na najlepszą grę w minionym...

  Half Life: Alyx przetestowane na 8 zestawach VR. Zobacz efekty!

  Half Life: Alyx zostało przetestowane na 8 różnych zestawach VR przez kanał Adam Savage’s Tested. Jeżeli kojarzy Wam się z czymś nazwa tego kanału,...

  Half Life: Alyx – wymagania sprzętowe oraz cena. Już je znamy!

  W Steam pojawiły się informacje na temat zalecanych wymagań sprzętowych naszego komputera, ceny samej gry oraz parę innych ciekawych informacji. Jak prezentuje się zatem...

  ARCore Depth API – Google zajął się problemem głębi w technologii AR

  Dlaczego technologia AR (Augmented Reality - rozszerzonej rzeczywistości) stoi w miejscu i nic ciekawego się na nią nie pojawia? To znaczy w mojej ocenie...

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here