Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Half Life Alyx – gameplay i data premiery – To będzie hit!

Kiedy w 2007 roku na rynku pojawił się iPhone – zrewolucjonizował on cały rynek telefonów. Zmienił nasze życia i to jak postrzegamy obecnie internet i komunikację. Czy Half Life: Alyx będzie tym samym dla gogli VR? Jestem pewny, że tak.

Half Life: Alyx – gameplay

Patrząc na to jak prezentuje się rozgrywka z nowego Half Life: Alyx można zauważyć trzy kwestie:

  • Będą zagadki logiczne
  • Będzie strzelanie
  • Będzie pięknie

Oczywiście istniały już ładne gry VR jednak przypuszczam, że żadna z nich nie będzie tak dopieszczona jak Half Life: Alyx.

Zresztą zobaczcie sami jak prezentować się będzie historia Alyx:

Widać wyraźnie, że rozgrywka będzie kwintesencją tego co Half Life zawsze robił dobrze. Wyważonej rozgrywki łączącej strzelanie i akcję z zagadkami logicznymi. Jeżeli dodamy do tego rękawiczki grawitacyjne, które pewnie zastąpią nam popularnego z Half Life 2 Gravity Gun’a to szykuje się naprawdę ciekawa rozgrywka.

Half Life: Alyx – kiedy premiera

O dziwo, trailer/gameplay pojawił się niedługo przed premierą. Spodziewać by się można było, że gra pojawi się dopiero za rok. Okazuje się, że na premierę Half Life: Alyx przyjdzie nam czekać zaledwie do marca 2020 czyli jeszcze jakieś około 4 miesiące.

To 4 miesiące aby zbierać pieniądze na zakup zestawu gogli VR wspieranych przez SteamVR. Tylko na tej platformie dostępna będzie gra. 

Które gogle obsłużą Half Life: Alyx

Gra dostępna będzie poprzez SteamVR na zestawy VR:

Half Life: Alyx – cena? wymagania?

Na tą chwilę nie znamy ceny czy wymagań sprzętowych. Po zaprezentowanej w gameplayu grafice, można jednak przypuszczać, że komputery potrzebne do uruchomienia HL:Alyx będą musiały mieć naprawdę dobre procesory. Możemy jednak pozytywnie się zaskoczyć. Pamiętajmy, że Half Life jak i Half Life 2 mimo bardzo rozbudowanego działania, mogły być uruchomione nawet na nie najlepszych komputerach!

Ceny gry także nie znamy. Przypuszczać można jednak, że w dniu premiery jej koszt oscylował będzie w okolicach 150zł.

Czekamy na Half Life: Alyx z niecierpliwością. Jest szansa, że właśnie nadchodzi gra która będzie dla branży VR tym czym był iPhone dla branży telefonów komórkowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *