w

Half Life Alyx – gameplay i data premiery – To będzie hit!

Kiedy w 2007 roku na rynku pojawił się iPhone – zrewolucjonizował on cały rynek telefonów. Zmienił nasze życia i to jak postrzegamy obecnie internet i komunikację. Czy Half Life: Alyx będzie tym samym dla gogli VR? Jestem pewny, że tak.

Half Life: Alyx – gameplay

Patrząc na to jak prezentuje się rozgrywka z nowego Half Life: Alyx można zauważyć trzy kwestie:

  • Będą zagadki logiczne
  • Będzie strzelanie
  • Będzie pięknie

Oczywiście istniały już ładne gry VR jednak przypuszczam, że żadna z nich nie będzie tak dopieszczona jak Half Life: Alyx.

Zresztą zobaczcie sami jak prezentować się będzie historia Alyx:

Widać wyraźnie, że rozgrywka będzie kwintesencją tego co Half Life zawsze robił dobrze. Wyważonej rozgrywki łączącej strzelanie i akcję z zagadkami logicznymi. Jeżeli dodamy do tego rękawiczki grawitacyjne, które pewnie zastąpią nam popularnego z Half Life 2 Gravity Gun’a to szykuje się naprawdę ciekawa rozgrywka.

Half Life: Alyx – kiedy premiera

O dziwo, trailer/gameplay pojawił się niedługo przed premierą. Spodziewać by się można było, że gra pojawi się dopiero za rok. Okazuje się, że na premierę Half Life: Alyx przyjdzie nam czekać zaledwie do marca 2020 czyli jeszcze jakieś około 4 miesiące.

To 4 miesiące aby zbierać pieniądze na zakup zestawu gogli VR wspieranych przez SteamVR. Tylko na tej platformie dostępna będzie gra. 

Które gogle obsłużą Half Life: Alyx

Gra dostępna będzie poprzez SteamVR na zestawy VR:

Half Life: Alyx – cena? wymagania?

Na tą chwilę nie znamy ceny czy wymagań sprzętowych. Po zaprezentowanej w gameplayu grafice, można jednak przypuszczać, że komputery potrzebne do uruchomienia HL:Alyx będą musiały mieć naprawdę dobre procesory. Możemy jednak pozytywnie się zaskoczyć. Pamiętajmy, że Half Life jak i Half Life 2 mimo bardzo rozbudowanego działania, mogły być uruchomione nawet na nie najlepszych komputerach!

Ceny gry także nie znamy. Przypuszczać można jednak, że w dniu premiery jej koszt oscylował będzie w okolicach 150zł.

Czekamy na Half Life: Alyx z niecierpliwością. Jest szansa, że właśnie nadchodzi gra która będzie dla branży VR tym czym był iPhone dla branży telefonów komórkowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

[PILNE] HALF LIFE na VR potwierdzony!

Jakie Gogle VR kupić w 2019 roku? Wybierz prezent na święta!