Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Scalpel VR będzie dobrym narzędziem do nauki dla studentów medycyny?

Scalpel VR to powstające narzędzie naukowe, które dzięki Przemysławowi „Kay” Korzeniowskiemu prezentowane jest w interesujących materiałach wideo koncentrujących się na kilku istotnych kwestiach tego symulatora operacji. 

Narzędzie wykorzystuje kontrolery ruchowe Oculus Rift, HTC Vive oraz te dołączane do gogli Windows Mixed Reality. Bardzo dobre odwzorowanie najmniejszych gestów pozwoliło na stworzenie podstaw pod rozbudowaną aplikację oferującą w przyszłej pełnej wersji kilka naście bardzo dobrze oddanych sytuacji. 

Oprogramowanie funkcjonuje na podstawie wielu mechanizmów symulujących naszą rzeczywistość oraz kwestie realnych operacji na organizmie myszy oraz człowieka. Autopsje z użyciem cyfrowego skalpela stanowią bardzo duże odwzorowanie realnej pracy, która nie polega na zabawie z nożykiem, lecz wymaga dokładności oraz inteligentnych ruchów wraz z kolejnymi postępami. 

Projekt z kolejnymi tygodniami oraz miesiącami będzie cały czas rozwijany, jednocześnie oferując nam jeszcze więcej realistycznych, medycznych wyzwań, które mogą w przyszłości okazać się dobrą podstawą pod niezłe narzędzie naukowe dla kandydatów na lekarzy, który mogli by w taki sposób szlifować swoje umiejętności oraz wiedzę. 

Profil Pana Przemysława na Twitterze

Więcej informacji znajdziecie tutaj i tutaj

Więcej materiałów wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *