Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Rękawice VRfree – kontroler do VR w formie… rękawiczek!

Granie w gry VR ze standardowymi kontrolerami jest po prostu okey. Idzie się do nich szybko przyzwyczaić i wygodnie używać. Jeżeli jeszcze uda się dorwać kontrolery które dobrzy wykrywają ruchy palcami to już w ogóle zabawa jest naprawdę przednia.

Sensoryx to Szwajcarska firma która pracuje nad technologią jeszcze lepszego śledzenia ruchu w VR. Oferują oni dosyć drogie ale naprawdę dobrze sprawdzające się rozwiązanie nazwane VRfree. VRfree to zaawansowane technologicznie rękawiczki które pozwalają precyzyjnie sterować niemal wyłącznie naszymi rękami. Imersja na poziomie 9000 gwarantowana.

VRfree – co to jest?

Jak wspomniałem, VRfree są to rękawiczki-kontrolery dla VR. Współpracują one z najpopularniejszymi urządzeniami dostępnymi na rynku w tym Oculus Rift/Quest, HTC Vive/Pro/Focus, Valve Index, HP Reverb, WMR, Samsung Odyssey, Pimax i tym podobne.

VRfree oferuje w zestawie rękawiczki oraz specjalny czujnik montowany na przodzie naszych gogli VR. Czujniki są także umieszczone na rękawiczkach. Łącznie, nad pozycją naszych kontrolerów pracować będzie 6 czujników.

Co istotne, korzystanie z VRfree nie wymaga żadnych dodatkowych kabli! Naturalnie konieczne jest naładowanie baterii. Na ile zabawy pozwolą naładowane rękawice? Ciężko jednoznacznie powiedzieć ale Sensoryx zapewnia, że rękawiczki są energooszczędne. Można więc przypuszczać, że jakieś 5-8h gry będzie osiągalne.

VRfree – cechy rękawic VR

Na stronie internetowej twórców możemy przeczytać, że rękawice VRfree cechować się będą między innymi:

  • Niezależnym śledzeniem każdego z 10 naszych palców co do nam intuicyjne sterowanie
  • Niskie opóźnienie i duża częstotliwośc odświeżania da nam odczucie działania w czasie rzeczywistym
  • Śledzenie dłoni po za polem widzenia(!)
  • Milimetrowa skala precyzji – możliwe będzie bardzo precyzyjne śledzenie naszych akcji
  • Całkowicie bezprzewodowa i przenośna możliwość operowania da nam pełną wolność w działaniu
  • Rękawice VR dopasowane do wykorzystania przez wielu użytkowników
  • Mały rozmiar oraz niewielka waga
  • Mały pobór mocy
  • Możliwość naładowania baterii (oczywiście)
  • Kompatybilne między innymi z GearVR, HTC, Oculus czy Daydream

VRfree – cena?

Rękawice VRfree dostępne są w dwóch wariantach – wersji BUSINESS oraz CONSUMER. Wersja Biznesowa skierowana jest głównie dla firm które będą chciały wykorzystać gogle w komercyjnym działaniu. Dobrze sprawdzą się także dla deweloperów tworzących aplikacje z racji faktu, że otrzymamy dostęp do bibliotek i narzędzi przydatnych przy dodawaniu wsparcia dla rękawic.

Wersja Business to koszt 1500 franków szwajcarskich czyli lekko ponad 6000zł. Sporo.

Wersja Consumer to koszt 750 franków szwajcarskich czyli około 3000zł. Niewątpliwie granie na Oculus Quest 2 wraz z tymi rękawicami byłoby conajmniej przyjemne. Zapłacenia za zestaw minimum 5000zł może byc jednak nie drogim kaprysem na obecne czasy.

Poznaj ofertę Sensoryx i zamów rękawice VRfree tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *