Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Dlaczego domyślne słuchawki są najlepsze dla VR?

Dziś postaram się szybko odpowiedzieć na pytanie, które mocno nurtuje wielu posiadaczy gogli VR, a odpowiedź na nie jest wbrew pozorom zaskakująca. W końcu co może być tak istotnego w doborze zwykłych słuchawek do gogli, przecież nawet konsole dostają najzwyklejsze słuchaweczki, którym daleko jest do niezłej jakości. Czemu zatem nie skorzystać z dopasionych modeli, z których korzystamy w trakcie grania przez sieć? Dlaczego taki wybór miałby być zły?

Otóż jak się okazuje, te najzwyczajniejsze z wyglądu słuchawki nie są tak bezużyteczne jak nam się wydaje. Sprawa ma się tak, że są to specjalne modele, które doskonale radzą sobie z dynamicznym przestrzennym odtwarzaniem dźwięku, dzięki czemu wszystko dograne jest do ostatnich milisekund. O istocie tej kwestii najlepiej mogą świadczyć tworzone gry, które nie zawsze od pierwszych chwil mają dobrze zaprogramowane dźwięki, przez co są one spóźnione na przykład za naszym ruchem. Nie trudno jest sobie wyobrazić jak mocno może to wpłynąć na nasze doznania, widząc chociażby w zwykłych grach czy serialach, jak czyiś błąd sprawia, że dialogi i obraz się rozchodzą od siebie. 

Jeżeli macie tylko taką możliwość to sprawdźcie samodzielnie jakie różnice może sprawdzić zamienienie słuchawek i jak mocno wpłynie to na Wasze doświadczenia. Dajcie nam znać w komentarzach jakie modele spisywały się w tej kwestii dobrze, bądź które wspierają odpowiednie technologie i jesteście wstanie je polecić 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *