Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Pojawił się mod do Alien Isolation ze wsparciem dla Oculusa

W sieci pojawił się oficjalny mod do Alien Isolation, dzięki któremu gra akcji od Creative Assembly otrzymała oficjalne wsparcie dla gogli Oculus Rift, dzięki czemu mamy od teraz możemy przechadzać się po przerażającym statku niemalże we własnej osobie. Dotychczas potrzebne były do tego spore umiejętności i wersję deweloperską gogli – DK2.

Od teraz dziś granie możliwe jest także w konsumenckiej wersji Oculus Rift. Tym razem unikanie Obcego będzie odbywać się w lepszej jakości, dzięki czemu doświadczenie może być jeszcze lepsze. 

Niestety za sprawę nie wzięli się wydawca i twórcy, nawet pomimo tego, że stworzono petycję, która zebrała pod sobą aż 3000 osób z całego świata. Niestety do pracy musieli się wziąć modderzy, którzy i tym razem nie zawiedli. W przyszłości chcą dodać także wsparcie dla HTC Vive, jednak do osiągnięcia tego celu z pewnością minie jeszcze sporo czasu. 

Gracze w tej chwili mogą natrafić na jeden pewien problem, otóż gra projektowana była z myślą o duecie mysz i klawiatura oraz padzie przez co póki co mod nie wspiera kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Twórcy będą starali się samodzielnie wesprzeć ten dodatek, lecz te element z pewnością będzie dopracowywany. 

Mod Mother VR możecie pobrać z tego miejsca, oczywiście najlepiej to zrobić mając kopię Alien Isolation 😛 gdyż bez tego nie pogracie.

Szkoda, że SEGA nie wsparła lub nie zapewniła twórcy jakiejś formy ochrony moddera, gdyż być może za jakiś czas dojdzie do sytuacji, gdy ktoś postanowi zepsuć tę jakże ważną inicjatywę. Miejmy jednak nadzieję na to, że wydawca zostawi tego moda w spokoju, a gracze będą mogli się cieszyć z horroru w zupełnie nowej formie. Z resztą gdyby pojawiły się plany na stworzenie drugiej odsłony to z pewnością należałoby wprowadzić od startu oficjalne wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *