Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Co oferują nam najlepsze aplikacje AR?

Rozszerzona rzeczywistość może w niedługim czasie stać się nieodzownym elementem naszego życia codziennego, w końcu powoli nie będziemy w stanie efektywnie pracować bez korzystania z dodatkowych informacji. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyne zastosowanie tej technologii. Tym razem przedstawimy Wam najlepsze aplikacje AR, które naszym zdaniem najlepiej wykorzystują rozszerzoną rzeczywistość.

 

1. Efekt AR

Zacznijmy zatem od czegoś lżejszego, czyli prostej aplikacji aparatu, której głównym zadaniem jest dodawanie cyfrowych dodatków do rzeczywistości, tak aby móc stworzyć zabawne, urocze bądź oryginalne zdjęcie. To z pewnością doskonała zabawa dla najmłodszych, którzy mogą zobaczyć na przykład dinozaury na stole, które sobie spokojnie przemierzają nasz blat. Ekran dotykowy cały czas jest wrażliwe na dotyk w taki sposób, aby konkretne reakcja w konkretnym miejscu dochodziło do oskryptowanej scenki. Efekt obsługiwany jest zarówno kamerą przednią jak i tylną jednocześnie oferując zupełnie inne efekty naszego działania.

Zresztą to nie jedyna apka od Sony, która wykorzystuje tę technologię, jednakże Rozszrzona Rzeczywistość – humor, to w zasadzie niemalże ta sama zabawa, lecz pozbawiona tak dobrego wsparcia i sporej ilości wariacji.

 

2. Wikitude Studio

Fakt, ta aplikacja z pewnością nie wygrałaby konkursu na najbardziej oryginalny pomysł na świecie, jednakże nie można jej za nic odmówić przydatności. Każda osoba może dodać do bazy sporo informacji na temat miejsca i usług, bądź produktów w nim oferowanych, tak aby zainteresowany klient mógł za pomocą aparatu uzyskać wszystkie najważniejsze informacje. Rozwiązanie tego typu z pewnością nie wykluczy tradycyjnych nalepek z ceną, jednakże może to przyspieszyć obsługę w sklepie. Zresztą wyobraźcie sobie jak wygodne mogłoby być wakacyjne zwiedzanie zagranicznych miast, gdy informacje o wszystkich zabytkach mamy na wyciągnięcie ręki. Co najważniejsza baza jest otwarta, w związku z czym każdy po wypełnieniu odpowiedniego szablonu może ciekawe informacje do otaczającego nas wirtualnego świata.

 

3. Inkhunter

Tatuaż w obecnych czasach jest czymś pospolitym i nie kojarzy się już tylko negatywnie. Coraz więcej ludzi pragnie sobie zrobić różnego rodzaju wzór, jednakże wiąże się to z ryzykiem, w końcu tatuaże są tworzone z zasady na stałe, a nowoczesne metody ich usuwania są bardzo drogie. Inkhunter sprawi, że dzięki kamerce w smartfonie możecie zobaczyć jak wymarzony wzór będzie się prezentował na naszym ciele. Metody są dwie: albo próbujemy bezpośrednio nałożyć wzór na nasze ciało, bądź rysujemy markerem lub długopisem trzy kreski, dzięki którym aplikacja idealnie nałoży wybrany wcześniej wzór. Za darmo możemy się przekonać, czy tatuaż na naszej ręce czy nodze to naprawdę dobry pomysł.

 

4. Aurasma

Aursasma pozwoli Wam skorzystać z szerokiej gamy obrazów oraz krótkich animacji, które możemy umieścić w dowolnym miejscu. Może się również zdecydować na zakodowanie własnego zdjęcia, bądź filmiku. Po uprzednim zarejestrowaniu się otrzymujemy dostęp do naprawdę pokaźne bazy, którą oczywiście możemy rozbudować. Dzięki temu wykonujemy zdjęcie, bądź film i nakładamy na nie odpowiednią cyfrową zawartość.

 

5. Pokemon GO

Fakt o tej aplikacji słyszał chyba każdy, jednakże jest kilka powodów dla których warto sprawdzić. Po pierwsze doskonale oddaje on jak działać może rozszerzona rzeczywistość na podstawie samego polowania na pokemony. W każdej chwili efekt AR możemy wyłączyć i ujrzeć jak mechanika prezentuje się to bez niego. Dostrzegamy także jaki kłopot w kwestii dokładnością ma wciąż ta technologia. Na mapce możemy zobaczyć zaznaczone istotne punkty dla lokalnej geografii dzięki czemu grupa młodych ludzi, zaciekawiona mogła dostrzec detale w otoczeniu, na które na co dzień nie zwracała uwagi. Jeszcze nigdy aplikacje AR nie miały tak dobrej i przede wszystkim szerokiej promocji jakim stało się Pokemon GO.

 

Aplikacje AR – podsumowanie

Oczywiście to tylko kilka z propozycji, rzecz jasna w sklepach z aplikacjami na smartfony i tablety znajdziecie pewnie jeszcze więcej interesujących aplikacji czy gier, które korzystają z rozszerzonej rzeczywistości jako jednego z elementów rozgrywki. Twórcom ciekawych pomysłów z pewnością nie brakuje i być może już niebawem znajdzie się wiele nowych, świetnych i przydatnych apek, które warto będzie posiadać w kieszeni. Aplikacje AR to wciąż nisza, lecz być może za pewien czas się to zmieni…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *