Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

0

HTC wprowadza nie tylko Vive Tracker, ale także nowe gadżety do VR!

Vive Tracker już niebawem będzie współpracować z przygotowanymi przez firmę przedmiotami, które mają na celu wspólnie doprowadzić do sytuacji, gdy grając w dany tytuł będziemy mieli zwiększyć realizm gry, w której możemy skorzystać z popularnych przedmiotów. 

Zacznijmy najpierw od dwóch przedmiotów, które od razu reklamowane są współpracą z konkretnymi tytułami. Zacznijmy od „pistoletuHyper Blaster Set, który pośrodku swojej konstrukcji posiada zamontowany Vive Tracker umożliwiający odnalezienie przedmiotu w przestrzeni kamer. Twórcy reklamują, że to urządzenie będzie funkcjonować nie tylko z Duck Season (na czym prawdopodobnie wzorowała się firma Hyperkin), ale także z Arizona Sunshine, Operation Warcade, Practism VR, TacticalVR oraz The American Dream VR. Stylistyka retro sprawia, że ładnie to wygląda, jednakże śmierdzi to niestety także niską jakością lub najzwyklejszym plastikiem. Ostateczną jakość poznamy jednak dopiero po premierze (prawdopodobnie) w 2018 roku. Cena w tej chwili wynosi 149,99 dolarów. 

Rocket Sports Set jest już natomiast dostępne w ramach zamówienia przedpremierowego oferując nam dwie rakietki – jedną do ping ponga, drugą do tenisa z małą powierzchnią „odbijającą„. Po środku znajdziemy miejsce do przypięcia wspomnianego Trackera, który współpracować będzie nie tylko z goglami, ale także z Virtual Sports, Holo Ball, Blobby Tennis, Racket, Racket Fury, Paddle Up, Selfie Tennis i kilkoma innymi. Mamy jeszcze poznać 6 tytuł kompatybilnych z tymi sprzętami, a cena zestawu wynosi 149,99 dolarów. Same rakiety kosztować będą 79,99 dolarów.

Na koniec pozostała jeszcze kwestia Rebuff Reality TrackStrap, czyli specjalnych opasek, które możemy założyć w różnych miejscach umożliwiając ViveTrack’om śledzenie dowolnej rzeczy w przestrzeni. Warto odnotować również to że pierwotny projekt miał na celu oddanie ruchu stóp w związku z czym możemy się spodziewać, że obecna wersja wspiera wiele rzeczy, nie tylko przedmioty codziennego użytku. W przypadku tego przedmiotu możemy mówić o niskiej cenie – 15 dolarów za pojedynczy (z dostępnymi dwoma pozostałymi zestawami). Tutaj niestety mówimy jednak jedynie o opasce. 

HTC cały czas stara się rozwijać pod wieloma względami swoją platformę, pytanie brzmi czy tego typu dodatki trafią do znaczącej ilości ludzi czy okażą się jedynie ciekawostką oraz gadżetem nadającym się jedynie do miejsc centrum wirtualnej rzeczywistości i podobnych rozwiązań. 

Wszystkie dodatkowe urządzenia będą dostępne w ramach środowiska i całej platformy HTC Vive

Sklep z przedmiotami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *