Data publikacji:

Kategoria:

,

Autor wpisu:

Komentarze:

0

Oculus bez wielkich hitów? 10 najlepszych gier na Oculus Rift z 2017 roku

Podczas Oculus Connect 4 otrzymaliśmy wiele znakomitych zapowiedzi, które niestety nie przełożyły się na chociażby tegoroczne premiery.  Czy to oznacza, że pojawił się same crapy? Oj, nie zdecydowanie nie… Oto nasze 10 najlepszych gier na Oculus Rift z 2017 roku!

Spoglądając na premiery na platformie Facebooka i Oculusa trzeba sobie twardo powiedzieć, że nie był to rok udany. Tak naprawdę większość premier odbyła się albo na wielu platformach albo stanowiła przeniesienie na platformę SteamVR i jej wsparciem dla Oculus Rift. W swoim zestawieniu umieściła 10 propozycji, które moim zdaniem były warte zainteresowania się w tym roku na platformie Oculus Rift. 

10 najlepszych gier na Oculus Rift z 2017 roku:

 

1. Sparc

Nie jest to może jakiś rewolucyjny tytuł, nie tylko na Oculus Rift, ale także na innych platformach, z drugiej strony warto zauważyć, że nie mamy na rynku zbyt wiele gier przypominających symulatory sportowe czy lekkie gierki jakich pełno było w czasach popularności Kinekta oraz Playstation Move. Osobiście spodziewam się, że wiele osób poszukujących rozgrywki dla całej rodziny bez wątpienia zainteresują się i zakupią ten tytuł.

2. Robo Recall

Epic Games 1 marca zeszłego roku zdecydowało się wypuścić swoją pierwszoosobową strzelankę, która pozwoliła zmierzyć się z armiami robotów, które postanowiły przejąć kontrolę nad światem. Sporo akcji, efektowne strzały oraz komiksowe dopiski, to wszystko prezentuje się znakomicie i sprawia, że warto jest zainwestować w ten tytuł. 

3. ARKTIKA.1

4A Games zdecydowało się stworzyć swoją nową produkcją specjalnie na platformy wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu będziemy mieli okazję do przemierzenia pięknego, ale opustoszałego miejsca, gdzie temperatura jest piekielnie niska. Oczywiście studio nie zawodzi pod względem historii oraz strzelania, którego zwyczajnie nie zabraknie!

4. From Other Suns

Marzyliście kiedyś, aby w raz z innymi graczami przemierzać nieskończony wszechświat z poziomu Waszego okrętu kosmicznego? Jeżeli tak to From Other Suns umożliwi Wam wcielenie się w członka załogi, która będzie musiała wystrzelać obcych w wielu niesamowitych oraz zabawnych sytuacjach.

5. Lone Echo

To bez wątpienia najważniejszy tytuł tego roku dla Oculusa i Facebooka, ponieważ dzięki współpracy z Ready At Dawn udało im się uzyskać rzeczywiście najwyższej jakości tytuł kosmiczny, który otwiera przed graczami spore możliwości. Świetna fabuła, znakomita muzyka oraz grafika to tylko składniki, które uzupełniają ogólnie bardzo dobrą rozrywkę. 

6. Rick And Morty: Virtual Rick-Ality

Gra w super-śmiesznym uniwersum kreskówki Adult Swim i to stworzona specjalnie na platformy wirtualnej rzeczywistości po prostu nie mogła się nie udać i tak tez się stało! Dorośli fani zdecydowanie powinni sięgnąć po ten tytuł, ponieważ z pewnością będą się doskonale bawić przy okazji doświadczania świetnego humoru.

7. Batman Arkham VR

Mroczny Rycerz powrócił z Rocksteady na ostatnią przygodę, która ma pozwoliła nam na samodzielną pracę detektywistyczną z pierwszej osoby. Premiera na Oculus Rift okazała się równie udana co na Playstation VR, dzięki czemu gracze mogą po raz pierwszy aż tak mocno i bezpośrednio wcielić się w 

8 Robinson: The Journey

Po czasie zagościło także na Oculusa zagościła także nowa produkcja studia Crytek, które ponownie postanowiło udowodnić, że potrafić tworzyć niesamowite obrazy także w wirtualnej rzeczywistości, wykorzystując do tego ich silnik – Cryengine. O jakości grafiki nie trzeba nic mówić, lepiej kupić grę i spędzić sporo czasu na podziwianiu. 

9. FORM 

Fani wirtualnej rzeczywistości oraz sprawdzania swoich szarych komórek z pewnością chociażby kojarzą ten śliczny tytuł, który zabiera nas do zupełnie abstrakcyjnego świata, w którym nic jest proste, ani nawet takie jakie nam się wydaje.

10. Shooty Fruity

Pomysł na strzelankę pierwszoosobową osadzoną w sklepie jest tak szalony, że zdaje się, że mógł się spisać jedynie na rynku wirtualnej rzeczywistości. No i to się naprawdę udało, a posiadacze Oculus Rifta mogą w każdej chwili zdecydować się na owocowe hity pędzące w naszą stronę.

Tak prezentuje się nasze zestawienie 10 najlepszych produkcji, które wyszły w minionym roku na Oculus Rifta. W komentarzach przedstawicie swoje top 10 z 2017 roku i dajcie znać jaki tytuł zrobił na Was największe wrażenie!

Koniecznie zobaczcie także nasze zestawienie 10 najlepszych gier na Playstation VR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *